Fartuchy

Sorry for the inconvenience.

Search again what you are looking for.

Back to homepage

Fartuchy – wybierz swój idealny ubiór!

Odzież ochronna do pracy w domu czy w każdym innym miejscu jest niezwykle potrzebna. Jeżeli i tobie szkoda ubrań, które na co dzień nosisz, to warto pomyśleć o zakupie fartucha. Wiele osób zastanawia się jednak na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Poniżej przedstawimy wam szereg najważniejszych aspektów, które obowiązkowo powinny zostać przez was zweryfikowane, aby cieszyć się z nie tylko modnego, ale również funkcjonalnego fartucha!

W artykule poruszyliśmy kwestie związaną z wyborem właściwej odzieży ochronnej. Co więcej, sprawdziliśmy również jakie istnieją rodzaje fartuchów oraz na jakie materiały powinniśmy zwracać szczególną uwagę. Artykuł odpowie również dla kogo fartuch będzie idealnym rozwiązaniem.

Dla kogo fartuch?

Z fartuchów korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Istnieje szereg profesji, do których wymagane jest zakładanie odzieży ochronnej – czy to ze względów bezpieczeństwa czy ze względów higienicznych. W szpitalach cały personel ma obowiązek nosić fartuchy, które różnią się przeważnie jedynie kolorystyką.

Medycyna to jednak nie jedyne miejsce, w którym znaleźć możemy fartuchy. Bardzo często zakłada się tego typu odzież ochronną w przypadku prac przy maszynach ciężkich, które mogą stwarzać zagrożenie życia.

Najczęściej jednak fartuchy kupują osoby, które bardzo dużo czasu spędzają gotując bądź sprzątając dom. Z tego względu jest to tak naprawdę wybór dla każdego, kto podczas porządków czy podczas gotowania obiadu nie chce ubrudzić swoich ubrań.

Na jaki materiał zwrócić uwagę?

Najczęściej fartuchy wykonuje się z takich materiałów jak bawełna, poliester czy tkanina. Należy jednak pamiętać, że bardzo często stosuje się ich mieszankę, dzięki czemu fartuchy są wytrzymalsze, a przy okazji wciąż zachowują swoje inne właściwości. Należy pamiętać, że najczęściej stosuje się tkaninę z domieszką bawełny, lecz w wielu przypadkach to poliester jest jednym z materiałów dominujących.

To, na co jednak powinniśmy zwrócić też uwagę, to grubość tkaniny. Najcieńsze fartuchy powinny być wykonywane z tkaniny o grubości 170 gr. Taka tkanina będzie idealnym rozwiązaniem do kuchni, w szczególności w letnie i upalne dni. Istnieją oczywiście fartuchy grubsze. Innymi polecanymi rozwiązaniami do gotowania czy sprzątania domu będą fartuchy wykonane z tkaniny o grubości 180 gr.

Czym jeszcze należy się sugerować podczas wyboru fartucha?

Oprócz wyżej wspomnianych czynników, pamiętajmy oczywiście o tym, żeby wybrać fartuszek w odpowiednim rozmiarze. Tutaj należy pamiętać tak naprawdę o trzech parametrach – o wysokości, szerokości oraz o długości wiązań bocznych.

Nie zapominajmy też o kolorystyce oraz estetyce. Istnieją producenci, którzy oferują nam atrakcyjny design wyróżniający się na tle innych fartuchów. Dodatki w innym kolorze czy wzory sprawiają, że taki fartuch będzie atrakcyjny dla oka.

 

Czytaj więcej
  • Polski (Polish)

CATEGORIES

Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Wstecz
Konto
Zamknij